avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 930 soluții astăzi
Forum Activitate alexmada

Activitate alexmada

daa....m-am lamurit.....multumes din suflet
buna,as dori sa intreb si eu ceva legat de ascensor:luna aceasta ne-am trezit 8 familii,parterul si et 1,ca trebuie sa platim pentru reparatii si service asccensor-pe care noi nu il folosim.mi se pare aberant sa platim si cica este doar prima rata,deci vor mai fi.

as vrea sa ma lamuriti in aceasta problema,daac este legal sau nu.multumesc
multumesc,o sa incerc
am inteles,problema este ca eu ca matusa a fetei,pot depuce acele acte???ar trebui sa vad.
buna,sora mea este in italia,ar vrea sa vina in vara acasa cu copii unu dintre ei este nascut in italia ambii parinti romani-(din cate stiu nu are pasaport,anul vara trecuta a venit in tara doar cu certificatul de nastere)iar fetita (dintr-o casatorie anterioara)are pasaport si a plecat din tara cu pasaport si sentinta de divort definitiva.
deci intrebarea mea este:cum pot vizita tara??sau ce au nevoie ca sa intre in tara????va multumesc anticipat
eu am o intrebare mai legat de aloactia minorului.
fetita are 9 ani,pana in iunie2007 a fost in clasa I-a,apoi a plecat in Italia si de atunci nu a mai beneficiat de alocatie, pana atunci a avut carnet de cecuri.acum i-am facut un cont la C.E.C in care sa ii se vireze alocatia dar nu stiu daca ii se va da retroactiv caci de atunci nu a mai primit nici un ban.oare mai trebuie facuta ceva cerere pe la primarie???


buna ziua as avea si eu o problema:sunt divortata din 2002 iar din aceasta casatorie am fericirea de a fi mama unei fetite de 8 ani in urma divortului fetita mia fost incredintata spre crestere si educare mie mentionez(hotararea e definitiva si irevocabila)pot pleca cu fetita din tara fara acordul tatalui cu multumiri
buna ziua as avea si eu o problema:sunt divortata din 2002 iar din aceasta casatorie am fericirea de a fi mama unei fetite de 8 ani in urma divortului fetita mia fost incredintata spre crestere si educare mie mentionez(hotararea e definitiva si irevocabila)pot pleca cu fetita din tara fara acordul tatalui cu multumiri
Răspuns la discuția drept civil
deci eu am hotararea de divort in care scrie ca "minorul se incredinteaza mamei"este definitiva si irevocabila.
cu asta pot sa o scot din tara?
si tot cu ea merg sa ii fac pasaport????
Discuție drept civil
buna ziua,scoaterea minorului din tara fara acordul celuilalt parinte (mentionez ca tatal nu este de gasit)este posibila/?cu multumiri