avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 961 soluții astăzi
Forum Activitate dorinelnr1

Activitate dorinelnr1

Răspuns la discuția Salarizare
sa va duceti la director , si sa negocciati salariul e un drept al dumneavoastra se poate .
Răspuns la discuția divort
da lucrurile sau tresiversat de tot sotia m-ea e cu probleme din aceste motive sau ivit multe probleme , divortul , violul, relamatia politistu , fapte care am dispus sa raman la toate 1 divortez indiferent de situati si voi cere in custodie copii cei trei , 2. o ajut ca femeie find bolnava , si mai ales ca este mama a copiilor mei suntem prieteni deacea am inteleso si o ajut miam asumat intreaga responsabilitate sa o ajut in toate si in tot ce este , ca sa faci lucrurile sa le dezbati nu e usor pentru cafiecare dintre noi cautam sa ne facem ca o ajutam adica eu ca sot , politie , si alte instituti similare eu ca si tot am cercetat tot si mam inplicat sa vad care sunt lucrurile reale , am un lucru de rezolvat foatre greu inainte de a lua aceste decizi si a le pune in practica am decis ca sa divortez , ca sa cer in custodie copii sa cer a nu mai fie salariata pentru insotitor la legea 448. pentru copilul bolnav ea ca si mama si insotitor sa fie evacuata din locuinta si sa numi mai poarte numele butnaru ,aceste lucruri cand le ceri in instanta pana la aplicare de catre instanta eu ca si om ca si sotul ei ca si prieten trebuie sa cercetez ca sa vad daca propunerea mea ceruta in instanta ea ca mama poate sa justifice lucrurile intamplate precum violul e usoara a recunoscut ca a intretinut raport sexual cu trei indivizi [editat] politistu de caz a tinuto trei ore de tortura pshiica profitand de handicapul ei a puso sa scrie ca doar unul a violato [editat] ai scoate din sub urmarirea penala pe cei doi in cauza invinuiti si ei de viol pentru ca in declaratile date de vatamata arata ca intretine relati cu [editat], oral apoi il trimite pe [editat] si intretine relati [editat] deaceia am conflict cu politistul [editat] sef de la investigatii criminale [editat] ma intelegeti asta e o problema mare care nu imi este usor sa rezolv si sa descopar adevarul si sa ii trimit pe toti trei in justitie sa fie condamnati cu inchisoarea si asta si fac ma intelegeti nu cred da oricum am un tatal de sus dumnezeu care cred ca o sa se rezolve eu va multumesc doamne ajuta la totii.

Am editat numele si cuvintele vulgare, va rog nu mai folositi public astfel de exprimari. Multumesc.
Răspuns la discuția schimbare de declaratii
cred ca doar procurorul mai poate rezolva insa nu maiam incredere in nimeni doar ca cum asi proceda pot sa solicit sa fie sustinuta de un avoat de oficiu cum pot sa fac cum sa cer si cui sa cre eu va multumesc pentru tot dar va zic ca trec prin momente grele carmen este bolnava , plange tipa e speriata no ajut ca-mia fost sotie ci ca este femeie bolnava si ca nu sunt deacord cu violul ca cei trei indiviziinca sunt liberi primesc si amenintari prin telefon de la cei doi participati la viol cu stima butnaru dorinel adevarat a inviat
Răspuns la discuția schimbare de declaratii
adevarat a inviat , am fost la politie si ma refuzat sa schimb declaratia ca eu am cerut recuzarea dosarului spunandumi ca este la parchet data ce trebuie sa fac unde trebuie sa ma duc sa dau declaratie adevarate ce mi sa intamplat butnaru carmen maria
poate fi schimbata declaratia sotiei mele care politistul stefan ia zis ca sa scrie ca a fost cu acordul lor sa faca sex desi sotia mea a reclamat la politie ca a fost violata iar politistul amenintator prin verbal striga la ia sa scrie ce vrea si ce repeta politistul cum poate sa-si schimbe declaratia am cerut recuzarea doasarului
in concetinta solicitati o plangere in instanta si cereti ca cei de la asigurari sa va plateasca paguba ramasa de achitat ca deaceia sa facut asigurare , ca in cajul in care parteacare a facut inprumutul adica inprumutantul in cazul in care este decedat asiguratorul este obligat prin contract incheiat intre parti sa respecte clauzele din contract , ducetiva la asigurator care a incheiat un contract prin inprumutul facut de decedat si faceti o cerere si sa va dea un raspuns favorabil dar daca nu va ajuta acel raspuns , faceti o chemare in judecata pe banka si asigurator ca instanta sa va ajute in rezolvarea a inprumutului care lati facut si sa le specificati instantei de judecata sa se oblige asiguratorul sa plateasca diferenta inprumutata . depuneti toate documentele ce va poate ajuta adica contract de inprumut contract de asigurator si tot ce va poate ajuta sa fie in favoare dumneavoastra .succes. si nu platiti daca nu este anganjament de plata facuta de co mostenitor nu are ce sa va faca . doar ca dumneavoastra trebuie sa faceti un atac in instanta ca cei care lucreaza in domeniul juridic sa nu va atace prin inscrisuri sa achitati rata celui decedat si cereti ca asiguratorul sa plateasca .
Discuție divort
cum pot cere in custodie cei trei copii minori de 8 ,5, 3. in cerere de divort sau sa dischid o alta actiune. eu tata butnaru dorinel. vreau sa iau copii pot proba cu un abandon adica sotia mea carmen a plecat de la ora 19:00. si avenit .adoua zi la 03:00. in timpul plecarii ei ea a intretinut fie prin viol sau cu acordul ei ma inselat . pot sa o dau pentru abandon in familie chiar daca a venit si locuim in preuna . in lipsa orelor care nu a fost prezenta eu am avut de suferit miam facut grija de ia si am simtit ca fie ma inseala o pot trimite in judecata pentru abandon in familie.:((