avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate ivclm

Activitate ivclm

Răspuns la discuția contestatie anl
Subiect: contestatie anl
buna seara ,doresc un raspuns la intrebarea mea daca se poate ,unde pot face o contestatie ptr ANLin afara de primarie,unde pot merge mai departe cu dosarul ,
va pun intrebarea asta ptr ca am fost respinsa cu o cerere la blocurile anl cu toate ca indeplineam punctajul corespunzator,
am avut o vechime de aproape 9 ani de zile ,lucrez in localitatea care sa construit blocul,etc,si cu toate ca indeplineam criterile ,mi sa respins dosarul pe motivul ca in urma cu 2 ani am depus cerere la primarie si mi sa luat in calcul numai vechimea din ultima cerere depusa cu toate ca eu o am din 2003 ,in 2004 mi sa respins dosarul -lipsa loc de munca,si cu asta mi sa anulat si cererea mea din 2003.va rog daca puteti sa ma ajutati cu sfaturi unde as mai putea merge mai departe sa imi fac dreptate chiar daca nu obtin o locuinta,va multumesc

referitor la ce a spus sobol,dar putin diferit daca se iese la pensie si are o locuinta de serviciul tot o pierde?
Discuție contestatie anl
buna seara ,doresc un raspuns la intrebarea mea daca se poate ,unde pot face o contestatie ptr ANLin afara de primarie,unde pot merge mai departe cu dosarul ,
va pun intrebarea asta ptr ca am fost respinsa cu o cerere la blocurile anl cu toate ca indeplineam punctajul corespunzator,
am avut o vechime de aproape 9 ani de zile ,lucrez in localitatea care sa construit blocul,etc,si cu toate ca indeplineam criterile ,mi sa respins dosarul pe motivul ca in urma cu 2 ani am depus cerere la primarie si mi sa luat in calcul numai vechimea din ultima cerere depusa cu toate ca eu o am din 2003 ,in 2004 mi sa respins dosarul -lipsa loc de munca,si cu asta mi sa anulat si cererea mea din 2003.va rog daca puteti sa ma ajutati cu sfaturi unde as mai putea merge mai departe sa imi fac dreptate chiar daca nu obtin o locuinta,va multumesc
va multumesc tuturor
ceea ce vreau sa mai spun, este ca am trimis toate actele la firma cu numar cu tot ,si tot nu vor sa aplice nimic spun ca anuleaza actul de divort care este si acela definitiva si irevocabila

intrebarea mea este:MAI EXISTA LEGE PE LUMEA ASTA
asa ceva nu am intalnit niciodata#-o
va multumesc din suflet ptr sfat ,iar ptr domnul mih36,da este definitiva si irevocabila,dar contabila nu vrea sa ia masuri spune ca nu cunoaste legea si nu poate face nimic,iar juristul firmei spune acelas lucru
va multumesc
am o problema si nu stiu cu sa o mai rezolv,in urma cu an am castigat in instanta pensia din urma a copiilor si nici pana in ziua de azi nu am recuperat nici un ban,cei de la birou miau spus ca nu este valabila si ca juristul firmei nu se baga,va rog sa imi spuneti unde ma adresez deoarece nu mai stiu ce sa fac,