avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... contestatie anl
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

contestatie anl

buna seara ,doresc un raspuns la intrebarea mea daca se poate ,unde pot face o contestatie ptr ANLin afara de primarie,unde pot merge mai departe cu dosarul ,
va pun intrebarea asta ptr ca am fost respinsa cu o cerere la blocurile anl cu toate ca indeplineam punctajul corespunzator,
am avut o vechime de aproape 9 ani de zile ,lucrez in localitatea care sa construit blocul,etc,si cu toate ca indeplineam criterile ,mi sa respins dosarul pe motivul ca in urma cu 2 ani am depus cerere la primarie si mi sa luat in calcul numai vechimea din ultima cerere depusa cu toate ca eu o am din 2003 ,in 2004 mi sa respins dosarul -lipsa loc de munca,si cu asta mi sa anulat si cererea mea din 2003.va rog daca puteti sa ma ajutati cu sfaturi unde as mai putea merge mai departe sa imi fac dreptate chiar daca nu obtin o locuinta,va multumesc
Cel mai recent răspuns: ivclm , utilizator 09:22, 12 Octombrie 2012
Subiect: contestatie anl
buna seara ,doresc un raspuns la intrebarea mea daca se poate ,unde pot face o contestatie ptr ANLin afara de primarie,unde pot merge mai departe cu dosarul ,
va pun intrebarea asta ptr ca am fost respinsa cu o cerere la blocurile anl cu toate ca indeplineam punctajul corespunzator,
am avut o vechime de aproape 9 ani de zile ,lucrez in localitatea care sa construit blocul,etc,si cu toate ca indeplineam criterile ,mi sa respins dosarul pe motivul ca in urma cu 2 ani am depus cerere la primarie si mi sa luat in calcul numai vechimea din ultima cerere depusa cu toate ca eu o am din 2003 ,in 2004 mi sa respins dosarul -lipsa loc de munca,si cu asta mi sa anulat si cererea mea din 2003.va rog daca puteti sa ma ajutati cu sfaturi unde as mai putea merge mai departe sa imi fac dreptate chiar daca nu obtin o locuinta,va multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acordare locuinte tip anl getuta77 getuta77 In 2003 am depus o cerere pt. locuinta anl,de atunci s-au tot construit anl-uri dar nu am primit nici macar o data un raspun cu punctajul respectiv si /sau ... (vezi toată discuția)
Întrebare legată de locuința anl : ipoteza : - in orașul ... nicoctavia nicoctavia Întrebare legată de locuința ANL : ipoteza : - in orașul meu urmează sa se finalizeze un bloc ANL ( primul bloc ANL) , nu au mai fost blocuri ANL ... (vezi toată discuția)
Obtinere locuinta prin anl simax simax Buna seara.Sunt un solicitant de locuinta construita prin ANL inca din septembrie 1999.Atunci am facut cererea si am trimis-o prin posta, aceasta fiind ... (vezi toată discuția)