avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 922 soluții astăzi
Forum Activitate andrusca16

Activitate andrusca16

Bună seara, suntem 3 frați si după decesul părinților mei unul din frați a rămas în apartamentul lor.Eu vreau partea mea iar el nu vrea sa dispute moștenirea. Mentionez ca celălalt frate si-a cumpărat apartament cu credit prin prima casa el mai are dreptul la mostenire? Ce trebuie sa fac pentru a primi partea mea din mostenire?
Răspuns la discuția pensie alimentara dupa 18 ani
Am sa incerc varianta cu locul de munca intai deoarece alta solutie nu am momentan ,la executor am fost si mi-a cerut o anumita suma de bani iar eu nu dispun de ei .
Răspuns la discuția pensie alimentara dupa 18 ani
Am așteptat un an ca sa primesc aceasta hotarire si acum mai astept încă un an ca sa primesc banii. Oricum el trebuie sa imi plătească pensia de la data introducerii acțiuni in instanța adică de12 luni. Problema este ca executorul costa si am crezut ca daca incepind cu luna urmatoare primesc pensia cu banii aia plătesc executorul ca sa recupereze si banii din urma, dar acum nu mai stiu cum sa procedezi.
Răspuns la discuția pensie alimentara dupa 18 ani
Multumesc,la firma trebuie sa trimit doar hotărârea legalizata cu confirmare de primire?
Răspuns la discuția pensie alimentara dupa 18 ani
Am primit sentinta dar nu stiu acum cum trebuie sa procedez ca sa primesc pensia.Trebuie sa o trimit la firma unde lucreaza sau trebuie sa ma adresez unui executor?
Răspuns la discuția pensie alimentara dupa 18 ani
Pe data de 26.09.2013 am proces cu tata trebuie sa-mi angajez un avocat care sa ma reprezinte ?
Răspuns la discuția Termen contestatie la executare
Nefiind din aceeasi localitate in care este biroul executorului am luat legatura telefonic si mi sa comunicat sa fac un angajament de plata pe care el urmeaza sa il trimita creditorului. Au trecut zece zile si eu nu am primit nici un raspuns, cum trebuie sa procedez?
In cit timp se depune o contestatie la executare silita in 15 zile lucratoare sau calendaristice
Răspuns la discuția Somatie de plata
Daca fac cererea de angajament de plata mai pot sa fac si contestatie la executarea silita?
Răspuns la discuția Somatie de plata
Cum oare sa procedez mai bine pentru ca eu nu vreau sa imi pierd apartamentul?