Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire ramasa de pe urma parintilor- 3 frati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire ramasa de pe urma parintilor- 3 frati

Bună seara, suntem 3 frați si după decesul părinților mei unul din frați a rămas în apartamentul lor.Eu vreau partea mea iar el nu vrea sa dispute moștenirea. Mentionez ca celălalt frate si-a cumpărat apartament cu credit prin prima casa el mai are dreptul la mostenire? Ce trebuie sa fac pentru a primi partea mea din mostenire?
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
Mergeți la notar,acesta va cita frații și dacă nu va înțelegeți, cu încheierea de la notar,mergeți la instanța.
avvalentina, utilizator
Toti fratii au drept la mostenire. Veti dezbate mostenirea in instanta daca nu va intelegeti la notariat.
ce legatura vedeti dvs intre mostenire si casa pe care si-a luat-o cu credit ?
Toti veti imparti egal.