avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1725 soluții astăzi
Forum Activitate crip

Activitate crip

Buna seara Stimata Doamna temeiul legal este Legea 554/2004
-Art.1 aliniat 1
-Art.8 aliniat 1
-Art.11

Este vorba despre plata unor despagubiri pentru neputiinta de a-mi folosi terenul proprietate privata ,suprafata de teren intravilan ce a fost luat abuziv in 1973 unde exista un ctr. de vanzare-cumparare din 1935 ,suprafata care are intabularea si toate taxele platite catre Statul Roman si care de-a lungul anilor nu a suferit miscare cadastrala,instrainare catre alte persoane sau entitati cu statut juridic ,fara a avea acordul scris sau verbal al proprietarului sau din libera vointa a acestuia
Buna ziua.Am proces cu primaria in contencios administrativ si fiscal pentru neraspunsul in timpul legal(30 zile) la o cerere de conciliere iar la ultimul termen instanta respinge ca inadmisibila actiunea,primaria nu sa prezentat la nici un termen si nici nu a depus la dosar intimpinare.Va rog daca poate cineva sa-mi raspunda daca la aceasta solutie a instantei se mai poate face ceva,adica daca este cale de atac? Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Taxa notariala pentru o delegare
multumesc
Buna ziua.Va rog daca poate sa-mi spuna cineva care este taxa notariala pentru autentificarea unei delegatii pentru o persoana care sa-mi ridice salariul de la firma care se afla in alta localitate decat localitatea de domiciliu al titularului.Multumesc anticipat.
Multumesc foarte mult,legally_aid
Buna ziua.Va rog daca poate cineva sa ma ajute sa aflu care este numarul decretului si anul (decret din regimul Ceausescu) cand sa stabilit proprietatea numai pe suprafata de 250 mp.Va multumesc anticipat.