Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Respinge ca inadmisibilã acþiunea.
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Respinge ca inadmisibilã acþiunea.

Buna ziua.Am proces cu primaria in contencios administrativ si fiscal pentru neraspunsul in timpul legal(30 zile) la o cerere de conciliere iar la ultimul termen instanta respinge ca inadmisibila actiunea,primaria nu sa prezentat la nici un termen si nici nu a depus la dosar intimpinare.Va rog daca poate cineva sa-mi raspunda daca la aceasta solutie a instantei se mai poate face ceva,adica daca este cale de atac? Va multumesc anticipat.
Ce obiect a avut dosarul si in ce temei de drept?
Buna seara Stimata Doamna temeiul legal este Legea 554/2004
-Art.1 aliniat 1
-Art.8 aliniat 1
-Art.11

Este vorba despre plata unor despagubiri pentru neputiinta de a-mi folosi terenul proprietate privata ,suprafata de teren intravilan ce a fost luat abuziv in 1973 unde exista un ctr. de vanzare-cumparare din 1935 ,suprafata care are intabularea si toate taxele platite catre Statul Roman si care de-a lungul anilor nu a suferit miscare cadastrala,instrainare catre alte persoane sau entitati cu statut juridic ,fara a avea acordul scris sau verbal al proprietarului sau din libera vointa a acestuia
Gabriela Pintea, Consilier juridic