avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 248 soluții astăzi
Forum Activitate crystyan2012

Activitate crystyan2012

Răspuns la discuția ce trebuie facut
am auzit ca trebuie sa dau de baja . nu stiu ce inseamna asta cred ca trebuie sa ma scot din evidentele lor nu stiu am cautat pe internet dar nu am gasit nimic
am o intrebare. Am lucrat in Spania cu acte in regula am luat somaj si in momentul in care am terminat somajul am venit in Romania. apoi am auzit ca trebuia sa inchid ceva dar nu stiu ce si nu stiu daca e adevarat. ce se poate face si ce trebuia sa inchid si unde
Răspuns la discuția ce e de facut
tocmai asta e problema ca si treaz si beat tot asa zice ca eu sa plec daca nu cheama politia si ma da afara din casa ma ameninta ca ma baga in puscariesau ca ma omoara si intra el in puscarie. ce pot sa fac pt ca este foarte violent? va rog ajutati-ma pt ca nu mai suport imi opreste curentul zicand ca nu l-am bagat eu noaptea cand se trezeste vine si imi bate in geam pe la ora 3 si imi zice sa ma trezesc pt ca am dormit mult. ce pot sa fac ? as putea sa il inregistrez cand ma injura si ma ameninta pe mine si pe sotia mea si sa ma duc la politie cu inregistrarea? chiar nu mai stiu ce sa fac.
Răspuns la discuția ce e de facut
problema e ca pe titlul de proprietate erau tata si mama sa dar mama sa fiind moarta a ramas tata si toata ziua urla sa ies din curtea lui dar asta numai cand e beat
Discuție ce e de facut
am o problema. tatal meu este alcoolic si pe fiecare zi este beat si ma injura si pe mine si pe sotia mea si pe mama si ne zice sa iesim din casa lui ca e casa lui si vrea sa stea singur ce pot sa fac? nu am nici posibilitatea sa plec cu chirie sau sa imi cumpar un apartament pentru ca toti banii i-am bagat in casa