avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1214 soluții astăzi
Forum Activitate florentanecsoi

Activitate florentanecsoi

Sunt in divort de comun acord cu sotul,in care am cerut incredintarea minorei mamei spre crestere si educare,stabilirea minorei la domicililu meu,exercitarea autoritatii parintesti de catre ambii parinti si plata pensiei alimentare de catre tata,programul de vizitare pt tata odata la 2saptamani,vacanta de vara o luna si vacanta de iarna o sapt.intrebarea mea este:daca as dori sa ma stabilesc in alta tara cu copilul,fostul sot se poate impotrivi,desi nu-i ingradesc dreptul de a-si vizita copilul?!
Răspuns la discuția Actiune divort
va multumesc pt raspunsuri
Discuție Actiune divort
Buna ziua
As dori si eu sa stiu,cat dureaza procesul unui divort de comun acord intre soti,cu copil minor rezultat din casatorie,si cat dureaza un proces de divort in cazul in care doar unul din soti solicita divortul!?va multumesc
Răspuns la discuția Bunuri dupa divort
Va multumesc tuturor pt raspunsul la intrebarea mea.
Răspuns la discuția Procura minor
As dori sa stiu daca procura pt minor se poate face pe o durata mai lunga, de ex 3ani?
ms
Buna ziua
As dori sa stiu daca sotul meu are vreun drept asupra casei mele dupa divort?mentionez ca apartamentul este propietate personala cumparata de mine cu 2ani inainte de castorie.
va multumesc.
Discuție Procura minor
Buna ziua.as dori sa stiu va rog pe ce perioada(cea mai lunga posibil) se poate elibera o procura pt copil minor,in baza regulilor generale/a scoaterii din tara a copilului minor.
va multumesc