avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate Aura Pop

Activitate Aura Pop

Buna ziua ,un asistent personal a depus dosarul de pensie fara a anunta primaria ,azi a adus decizia de pensie limita de virsta drepturile au fost stabilite cu data de 24 07 2023 si plata drepturilor tot cu aceiasi data. Cu ce data inceteza CM .Multumesc
Buna ziua , va solicit un punct de vedere cu privire la urmatoarea situatie Colega de la asistenta sociala,care este angajata asistent social , personal contractual cu contract de munca de 8 ore a luat ore la scoala sa predea matematica 5 ore pe saptamana ,va preda o ora pe zi la scoala ,ora care se suprapune cu programul de la primarie este legal , ce sa facem in aceasta situatie .Multumesc!
II. Obiectul Contractului
2.1 Prin prezentul Contract Societatea îl împuternicește în mod statornic pe Consultant ca, pe
teritoriul României, să revândă produsele Societății la prețul de catalog, precum și să
promoveze brandul și produsele Societății, pe baza unui comision și a unui sistem de
bonusare.
2.2 Consultantul este un intermediar independent care acționează cu titlu profesional.
Consultantul nu este prepusul Societății, având dreptul de a-și desfășura activitatea după cum
apreciază necesar, din punct de vedere al organizării timpului, al locului de desfășurare a
activității, al mijloacelor cu care înțelege să își desfășoare activitatea.
CONTRACT
nr. ___ din data de __.__.____
I. Părțile Contractului
Farmasi Cosmetics Ro SRL, cu sediu în București, Str. Dr. Iacob Felix nr. 87, Felix Office
Building, biroul 4, secțiunea 4.4.5, sector 1, având CUI 40660260, înregistrată la Oficiul
Registrului Comerțului de pe lângă Tribunalul București sub nr. J40/2140/2019, reprezentată
prin Fatih Ferman Gulseren, în calitate de administrator, în continuare ”Societatea”
și
_____________________________________________, cu domiciliul în
________________________, având CNP _________________, având cont bancar nr.
__________________________ deschis la _______, reprezentat prin
____________________, în continuare ”Consultant”
convin încheierea prezentului Contract în următoarele condiții:
II. Obiectul Contractului
2.1 Prin prezentul Contract Societatea îl împuternicește în mod statornic pe Consultant ca, pe
teritoriul României, să revândă produsele Societății la prețul de catalog, precum și să
promoveze brandul și produsele Societății, pe baza unui comision și a unui sistem de
bonusare.
2.2 Consultantul este un intermediar independent care acționează cu titlu profesional.
Consultantul nu este prepusul Societății, având dreptul de a-și desfășura activitatea după cum
apreciază necesar, din punct de vedere al organizării timpului, al locului de desfășurare a
activității, al mijloacelor cu care înțelege să își desfășoare activitatea.
III. Modalitatea de comandă și livrare a produselor. Politica de retur
3.1 Comanda de produse se face de către Consultant exclusiv online din contul de Consultant
pe siteul Farmasi.ro și se livrează de către Societate, prin curier.
3.2 Plata produselor comandate de către Consultant se poate face cu cardul online pe siteul
Farmasi.ro sau prin ramburs la curier. Costurile de transport vor fi suportate de către
Consultant sau, dupa caz, de către Societate, în funcție de valoarea fiecărei comenzi,
informație pe care Consultantul o va primi înainte de plasarea fiecărei comenzi pe web-siteul Farmasi.ro. Farmasi are dreptul de a modifica oricând, doar prin informarea prealabilă a

Inca nu l am semnat
Multumesc
Sunt functionar public intr o primarie , de curand am devenit reprezentant Farmasi , exista vreo incompatibilitate daca ma ocup in timpul liber cu vinzarea produselor de la Farmasi
Multumesc anticipat !
Buna ziua. Ocup o funcție de conducere în cadrul unei primării, unde indemnizația viceprimarului are coeficientul de 3,50 . Prin HCL pentru funcția mea s-a aprobat coeficientul de 3,50 , urmând ca începând cu data de 01 01 2019 să mi se stabilească un salariu de 3,50 x 2080 =7280 lei cuantum brut, conținând vechimea la nivelul maxim . În 2019 mai beneficiem și de vouchere de vacanță și norma de hrană . Întrebare: pot să depășesc indemnizația viceprimarului cu contavaloarea voucherului de vacanță și a normei de hrană? Multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Vinzare apartament
Multumesc !
Răspuns la discuția Vinzare apartament
Multumesc mult
Răspuns la discuția Vinzare apartament
Nu au avut copii ..Din partea definctei exista o sora .Daca sora defunctei ar da o declaratie notariala ca acepta acest drept de creanta si i se da o suma ca despagubire pot sa intocmesc actul de vinzare cumparare fara sa stau cu grija ca peste ani sunt chemata in garantie pentru acest drept de creanta
Va multumesc
Buna ziua
Am vrut sa achizitionez un apartament dar la notar din analiza actelor sa constatat ca persoana dobandi se apartamentul in 1984 cind nu era casatorit dar la achizitionat prin contract de credit la CEC si o parte din rate au fost achitat si in timpul casatoriei cu sotia Ei sau casatorit in 1988 si ratele au fost platite pina in 1992 .Sotia a murit acum o luna si notarul a spus ca pentru ratele achitate in timpul casatoriei rudele sotiei pina la gradul 4 au un drept de creanta Defunta are o sora Daca ar renunta sora la acest drept de creanta am inteles ca au dreptul verisorii si tot asa pina la gradul al IV
Intrebare ?
Daca fac actul de vinzare cumoarare si dupa apar acesti mostenitori si revendica dreptul de creanta mi se poate anula actul vor fi probleme Ce ma sfatuiti sa fac
Va multumesc !