avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 582 soluții astăzi
Forum Activitate simageorgeta

Activitate simageorgeta

Răspuns la discuția mostenire-iesire din indiviziune
deci pana la urma accesta v a fi finalul daca nuu vrea sa vanda de bunavoie
Răspuns la discuția mostenire-iesire din indiviziune
de unde sa primim sulte aca nu are decat o pensie,deci ce e de facut mai departe?
Răspuns la discuția mostenire-iesire din indiviziune
ea nu are de unde plai sulte,deci o executamsilit sau o obliga instanta.
Răspuns la discuția mostenire-iesire din indiviziune
succesiunea este facuta,dar ea nu are de unde sa ne plateasca sulta,prin axecutare o putemobliga sa se vanda apartamentul?
Răspuns la discuția mostenire-iesire din indiviziune
Buna ziua,cum o pot obliga sa vanda imobilul ca sa ma despagubeasca,?daca nu vrea nici prin instanta se ajunge la executare silita?

in anul2009 in urma decesului tatalui meu am mostenit 25%dintr-un imobil ,la fel si fratele meu,restul de 50%revenindui maicamii,care era divortata de tatai meu.mama noastra nu vrea nici sa vanda apartamentul nici sa ne despagubeasca.ce pot face sa intru in posesia materiala{bani}a mostenirii?pentru a merge in instanta ,mai este valabila taxa de 3%?daca este eu neavand venituri(100 ron lunr) pot benfici de scutirea acestei taxe de timbru?
buna ziua,sunt si eu intr-un caz similar,i-mi spuneti si mie cum a-ti procedat?
am inchiriat o garsoniera cu contract facut la notar si inreg. la circa finananciara.ce este de facut daca dupa expirarea contractului chiriasii nu vor sa plece? cat ar costa un executor judecatoresc si ce pasi trebuie sa fac.?politia am inteles ca nu se baga nici la evacuare.