avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1965 soluții astăzi
Forum Activitate Virsi

Activitate Virsi

Răspuns la discuția Comunicare
SI pedeapsa oficial o aflu cand ma prezint acolo?Serviciul de probatiune e in cadrul judecatorie in mod normal?Ma pot prezenta de saptamana viitoare, am inteles ca termenul de 3 ani curge de astazi?
Răspuns la discuția Comunicare
Daca nu ma prezint la serviciul de probatiune, voi fi cautat de ei?Am si niste probleme de sanatate si nu prea ma pot deplasa, nu stiu cum as putea ajunge acolo.
Dar o copie macar dupa decizia tribunalului nu ar trebui sa primesc?Sa stiu si eu ce pedeapsa am?Ma i-au dupa internet?Daca e gresit?
Răspuns la discuția Comunicare
Pai si eu de unde stiu pedeapsa deoarece nici dupa judecata de la tribunal nu am fost instiintat.Plus ca am primit si probatiune, cum aflu cand si unde trebuie sa ma prezint?
Am primit 3 ani cu suspendare pentru delapidare, implicit si probatiune
Discuție Comunicare
Buna seara,

Astazi mi-a fost respind recursul ca nefondat, as fi curios sa stiu in cat timp primesc acasa comunicarea deciziei si cand incepe practic sa curga pedeapsa.
Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Expertiza in delapidare
SI atunci pentru ce este nevoie de avans?De ce nu intra in cheltuielile totale?
Răspuns la discuția Expertiza contabila
Am un avocat care acum a terminat facultatea, e amic cu mine, dar nu prea stie procedurile.De aia am vrut sa aflu mai multe detalii de la cineva mai avizat.
Atunci ce rost are avansul de 400 de lei daca trebuie platit totul inainte?Eu credeam ca ma mai amana cu restul.Si daca nu, pot renunta la expertiza fara alte repercusiuni?
Răspuns la discuția Expertiza contabila
Stiu asta, eu vroiam doar sa stiu daca trebuiesc "banii jos" sau pot plati la sfarsitul procesului.Stau rau cu banii acum si daca ma costa vreo 2.000 de lei imi e greu.Daca intra in cheltuieli nu sunt probleme, fac banii pana la urma.
Răspuns la discuția Expertiza contabila
Nu stiu, asa cred, altfel nu situ pe ce se bazeaza procesul.Nu am fost la judecata pe fond, fiind plecat asa ca am facut recurs si am venit acum sa ma apar.Doar ca nu ma pricep la problemele contabile.Eu speram sa fie inclusa expertiza in cheltuielile totale.
Răspuns la discuția Expertiza contabila
Inteleg.Mi s-a cerut 400 de lei avans.Sa inteleg ca platesc acesti bani, se face expertiza iar restul banilor intra in cheltuielile judiciare finale?Expertiza e pe vreun an jumate' iar ca obiectiv are niste modificari aduse unei gestiuni.Eu sper sa demonstrez prin ea ca modificarile au avut loc ulterior incetarii contratului meu de munca la acea firma.
Stie cineva cat este pretul unei expertize contabile facute in recursul unui proces penal?