Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare

Buna seara,

Astazi mi-a fost respind recursul ca nefondat, as fi curios sa stiu in cat timp primesc acasa comunicarea deciziei si cand incepe practic sa curga pedeapsa.
Va multumesc anticipat!
Nu se comunica.
De astazi incepe dreptul de a se proceda la executarea pedepsei.
Daca trebuie sa va incarcereze pot veni si azi si maine si peste cateva zile.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Pai si eu de unde stiu pedeapsa deoarece nici dupa judecata de la tribunal nu am fost instiintat.Plus ca am primit si probatiune, cum aflu cand si unde trebuie sa ma prezint?
Am primit 3 ani cu suspendare pentru delapidare, implicit si probatiune
Virsi, utilizator
Buna seara,

Fiind o pedeapsa fara executare, de astazi incepe sa curga perioada de incercare si probatiune.
Va puteti duce la biroul probatiune sa declarati cine sunteti si va indruma ei mai departe.
Hotararea din recurs nu se comunica prin posta ci o puteti lua dumneavoastra de la instanta dupa motivare.
av. Gabriel Klein Kiritescu
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Puteti merge la probatiune ca sa le lasati numarul de telefon si va suna ei ulterior.
Daca nu ma prezint la serviciul de probatiune, voi fi cautat de ei?Am si niste probleme de sanatate si nu prea ma pot deplasa, nu stiu cum as putea ajunge acolo.
Dar o copie macar dupa decizia tribunalului nu ar trebui sa primesc?Sa stiu si eu ce pedeapsa am?Ma i-au dupa internet?Daca e gresit?