Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Comunicare
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Comunicare

Buna seara,

Astazi mi-a fost respind recursul ca nefondat, as fi curios sa stiu in cat timp primesc acasa comunicarea deciziei si cand incepe practic sa curga pedeapsa.
Va multumesc anticipat!
Buna seara,
Trebuie sa va prezentati. In caz contrar incalcati prevederile suspendarii si probatiunii si ..... nu e bine.
Treceti peste problemele de sanatate sau sa va duca cineva cu masina la judecatoria unde a fost judecat fondul
Daca problemele sunt ffff grave, formulati macar o adresa catre acel serviciu si dati toate detaliile anexand si dovezile imposibilitatii deplasarii.
Nu primiti niciun inscris.
SI pedeapsa oficial o aflu cand ma prezint acolo?Serviciul de probatiune e in cadrul judecatorie in mod normal?Ma pot prezenta de saptamana viitoare, am inteles ca termenul de 3 ani curge de astazi?
Instanta le va comunica hotararea si ei va vor anunta in scris.
Nu trebuie sa mergeti maine.
Aveti timp...