avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2015 soluții astăzi
Forum Activitate tanasailiecristian

Activitate tanasailiecristian

Discuție custodie copil
sunt divortat de 6 ani si un copil de 10 mentionez ca locuiesc in spania iar copilu este de 1 an la mine pt ca mama sa recasatorit si mai are 2 copii din casatoria actuala iar de anu trecut a fost de acord sa imi dea copilu mie pt ca nu mai putea sa aibe grija de el.Custodia copilului este inca la mama de la divort eu ce pot sa fac in cazu asta sa am custodia copilului.Copilu este la scoala aici in spania a terminat cu 10 limba spaniola si nu ar mai vrea sa mearga acasa pt ca erau zile ca nu avea ce sa manance spune copilu.Pe mine m-ar interesa sa fac ceva sa mearga repede pt ca nu pot sa am multe zile de concediu.Va multumesc
am fost depistat in luna aprilie conducand cu permisu suspendat am luat masina sa o duc pe prietena la spital pt ca ii era rau si nu am vrut sa sun la salvare de atunci am fost chemat la politie am dat din nou declaratii in luna mai si de atunci nimic ce pot sa fac sa grabesc lucrurile pt ca sunt sofer profesionist si de atunci nu imi mai gasec de lucru.Va multumesc
buna ziua am fost depistat in trafic in data de 13 aprilie ca am condus un autoturism cu permisu suspendat si mi sa intocmit dosa de cercetare penala,stie cineva drumul dosarului si cat dureaza mentionez ca am permis de 14 ani toate gradele si am lucrat doar ca sofer si am mare nevoie de el si nu am mai avut dosar pana acuma si am fost acolo la post unde mi sa intocmit dosaru si ei nu stiu ce sa imi spuna ca asteapta sa vina inapoi la el

buna ziua sunt divortat am un copil de 9 ani eu sunt la munca in spania stabilit aici in urma divortului mama a castigat custodia copilului dar in prezent copilu este la bunica din partea tatalui pe care si mama lui e de acord sa il trimita la tata lui in spania pt ca mama nu mai lucra si nu se descurca cu banii adica sa il intretina mentionez ca mama e recasatorita si mai are un copil de 2 ani.Acuma bunica copilui a fost la un notar cu mama copilui sa faca imputernicire pt al scoate din tara ce poate sa faca tata in cazu asta sa castige custodia copilului pt al inscrie la scoala acolo in spania si copilu sa ramana acolo definitiv.Sentinta de divort este din anul 2007
buna ziua am fost depistat in trafic in data de 13 aprilie ca am condus un autoturism cu permisu suspendat si mi sa intocmit dosa de cercetare penala,stie cineva drumul dosarului si cat dureaza mentionez ca am permis de 14 ani toate gradele si am lucrat doar ca sofer si am mare nevoie de el si nu am mai avut dosar pana acuma si am fost acolo la post unde mi sa intocmit dosaru si ei nu stiu ce sa imi spuna ca asteapta sa vina inapoi la el
vreau sa stiu persoanele care au circulat cu permisu suspendat si li sa intocmit dosar penal cat a durat toata treaba cu dosaru si ce salutie au primit