avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 992 soluții astăzi
Forum Activitate morenacsakanyi

Activitate morenacsakanyi

pe cartea de munca sunt trecuta cu 2 ore de munca nu stiu care este incadrarea, sotul meu lucreaza in cadrul primariei si are un salar de 600 de lei in mana din care i se trage 70 de lei pt copilul dintr-o relatie anterioara, noi avem o fetita de 1 an jumatate, daca intentez divort ar exista posibilitatea sa ii de-a lui costodia fetitei?mentionez ca este uneori violent si bea foarte mult ar fi multe alte nereguli care le face dar nu as vrea sa le mentionez acum! va multumesc!
Răspuns la discuția indemnizatie
va multumesc mult pentru raspuns sanatate tuturor va dorim , e mai buna decat toate
Răspuns la discuția din maternitate in maternitate
eu stiu ca trebuie sa te intorci in campul munci minim un an, dar nu stiu sigur, poti intreba la asistenta sociala!
Discuție indemnizatie
copilul meu are doar 10 luni dar este bolnav de tahicardie paroxistica supraventriculara, eu am concediu de crestere si ingrijire copil pana la 2 ani dar as vrea sa stiu daca as avea vreo sansa sa imi prelungesc concediul pana la 3 ani din motivele medicale mentionate mai sus, unde ar trebui sa merg pt a ma ajuta si pe mine cineva sau ce trebuie sa fac cine ma sfatueste medicul sau cei de la protectia copilului?ce valoarea va avea indemnizatia mea?acum iau 600 de lei iar Erik 200 de lei alocatia lui, ce se va modifica?:help: