avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate stratu23

Activitate stratu23

incep prin a spune ca sunt divortat si am un copil caruia trebuie sa ii platesc pensie dar nu vreau din anumite motive.intrebarea mea e ce se intampla daca am vreo proprietate pe numele meu.acest apartament l-am primit.cu acte de vanzare cumparare.mentionez ca nu lucrez.vreau sa stiu daca mil poate lua cineva din cauza ca nu am platit si nu platesc pensie alimentara.
buna ziua .o sa intru intr-un sibiect mai delicat si mai anume posibilitatea de a schimba cetatenia si in acelasi timp schimbarea de nume si prenume.eu sunt cetatean roman de la nastere in varsta de 26 ani.parintii mei tot romani.mi sa oferit sansa de a fi recunoscut ca fiu al unui cetatean portughez si in acest caz sa iau numele de familie al familiei respective acestia neavand nici un copil.ce doresc sa aflu este : ce acte imi trebuie sau ce trebuie sa fac pentru a deveni legal baiatul lor cu tot cu nume de familie si drepturi in portugalia..multumesc,
buna tuturor.sunt noua aici deci nu prea stiu cum stau lucrurile.as dori va rog frumos sa stiu ce se intampla daca nu ti-ai schimbat buletinul dupa divort.am divortat acum cativa ani si nu miam schimbat buletinul schiar daca asa scrie in sentinta:sa revin la numele anterior.acum am primit acasa o citatie in care scrie sa ma prezint la tribunal in bucuresti pt acel divort cu revenire la numele anterior.as vrea sa stiu ce se intampla daca ma prezint sau nu si ce trebuie sa fac in sensul asta?multumesc anticipat