avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Activitate strumphu_74

Activitate strumphu_74

Adulterul mai este sau nu,infractiune ???
Multumesc pentru raspuns
Buna ziua.Detin un sistem de supraveghere a curtii iar sotia a schimbat datele de acces la dvr,fara sa ma instiinteze si fara a-mi oferi noile date de logare,sistemul fiind cumparat de mine.
Este legal?
Va multumesc.
Buna ziua.Ma intereseaza un avocat specializat in divorturi din Deva,jud.HD.Va multumesc
va multumesc
multumesc,aia stiam si eu
Buna ziua.Sotia mea ( inca ) m-a evacuat din domiciliul detinut de ea pentru a-si putea duce amantul in locul meu.Ce ma sfatuiti ?
Va multumesc pentru timpul acordat.Este vorba despre un vecin de la sat care si-a montat un dispozitiv cu ultrasunete pentru alungarea cainilor,static indreptat catre locuinta noastra de vis-a-vis pentru ca il deranjeaza latratul cainilor,in curte.Din discutia avuta cu agentul de politie care se ocupa de caz,am inteles ca in prospectul aparatului respectiv se mentioneaza foarte clar ca dauneaza si urechii umane.
Buna ziua.
La ce fapta se incadreaza punerea in pericol a sanatatii individului cu buna stiinta de catre altcineva?
Va multumesc.
Atata timp cat si el are caini care au acelsi rol ca si ai mei.........Nu imi poate interzice nimeni sa detin animale de paza