Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. La ce fapta se incadreaza punerea in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. La ce fapta se incadreaza punerea in pericol a sanatatii ...

Buna ziua.
La ce fapta se incadreaza punerea in pericol a sanatatii individului cu buna stiinta de catre altcineva?
Va multumesc.
Poate sa fie vorba de art. 352 c.p ”Zădărnicirea combaterii bolilor” , dar detaliati.
Va multumesc pentru timpul acordat.Este vorba despre un vecin de la sat care si-a montat un dispozitiv cu ultrasunete pentru alungarea cainilor,static indreptat catre locuinta noastra de vis-a-vis pentru ca il deranjeaza latratul cainilor,in curte.Din discutia avuta cu agentul de politie care se ocupa de caz,am inteles ca in prospectul aparatului respectiv se mentioneaza foarte clar ca dauneaza si urechii umane.