avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 822 soluții astăzi
Forum Activitate vladdfr

Activitate vladdfr

nu va suparati,dar din moment ce apelez la avocatii depe forum,vi se pare ca ma astept sa fie ceva frumos pe viitor?

vreau leptopul cat mai urgent ca sa nu imi intre pe email
va multumesc frumos.
buna ziua.
ana locuieste cu unchiul si bunica.
ana lucreaza de acasa la o firma pe internet,dupa scoala.ea are 18 ani impliniti.

dupa o cearta in familie,unchiul ii ia leptopul sii ii spune ca nu il da inapoi pentru ca asa vrea el.

ii compromite munaca,si ii creeaza probleme.

ce poate face ana in cazul de fata?va multumesc frumos.

leptopul a fost luat cand ea nu era acasa,si fara acordul ei.e valabil art 210,cp?

va multumesc.

Răspuns la discuția abuz de incredere vs inselaciune
conersatile de pe net in care imi promiteaca a doua zi imi pune banii in cont.sunt valabile?
o persoana trimite altei persoane un produs,pentru al testa,urmand ca apoi sa ii tirmita banii in cont.il trimite fara ramburs.

banii nu mai sunt trimisi persoana e de negasit.

este inselaciune sau abuz de incredere?
multumesc.
Răspuns la discuția inselaciune sau cadou?..
azi dimineata ma sunat sa se laude ca sa conecatat de la wirelles si ca datele lui sunt false si ca sa il pup undeva:(

cred ca raman cu teapa/
Răspuns la discuția inselaciune sau cadou?..
asta stiu.da nu am am gasit nicaieri in lege asta.iar apoi.am inteles ca e foarte de greu,aproape imposibil de demonstrat ca conversatia de pe mess este reala.sa ca e intre cele doua persoane.

multumesc.
buna ziua.
am o intrebare la care nu gasesc un raspuns concret.

exista multe forme de inselaciune penet.
am citit acum o sentinta,in care inculpatul a fost achitat,deoarece cel care a depus plangere a dat datele de buna voie inculpatului (cnp,cont bancar,parola,etc).astfel,inculpatul a scapat.

eu am patit altfel.am trimis un produs,si asteptam sa primesc altul in schimb,de la cel cu care m-am inteles.da nu am primit nimic.

militienii mi-au spus ca nu au ce sa faca,deoarece l-am trimis de buna voie.

va intreb pe voi.se poate face ceva,sau nu?
prejudiciul e de 260 ron.

va multumesc.