Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recuperare laptop furt in faimilie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recuperare laptop furt in faimilie

buna ziua.
ana locuieste cu unchiul si bunica.
ana lucreaza de acasa la o firma pe internet,dupa scoala.ea are 18 ani impliniti.

dupa o cearta in familie,unchiul ii ia leptopul sii ii spune ca nu il da inapoi pentru ca asa vrea el.

ii compromite munaca,si ii creeaza probleme.

ce poate face ana in cazul de fata?va multumesc frumos.

leptopul a fost luat cand ea nu era acasa,si fara acordul ei.e valabil art 210,cp?

va multumesc.

~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc frumos.
Locuiti sub acelasi acoperis, santeti rude, rezolvati-va problemele acasa, daca mergeti la politie cum vedeti convietuirea pe viitor?
nu va suparati,dar din moment ce apelez la avocatii depe forum,vi se pare ca ma astept sa fie ceva frumos pe viitor?

vreau leptopul cat mai urgent ca sa nu imi intre pe email
Atunci mergeti la politie si depuneti plangere, nu e necesar sa precizati temeiul.