avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 860 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... recuperare laptop furt in faimilie
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

recuperare laptop furt in faimilie

buna ziua.
ana locuieste cu unchiul si bunica.
ana lucreaza de acasa la o firma pe internet,dupa scoala.ea are 18 ani impliniti.

dupa o cearta in familie,unchiul ii ia leptopul sii ii spune ca nu il da inapoi pentru ca asa vrea el.

ii compromite munaca,si ii creeaza probleme.

ce poate face ana in cazul de fata?va multumesc frumos.

leptopul a fost luat cand ea nu era acasa,si fara acordul ei.e valabil art 210,cp?

va multumesc.

Cel mai recent răspuns: Gabriela Mihai , Avocat 12:00, 9 Noiembrie 2012
~ Conținut șters la cerere ~
va multumesc frumos.
Locuiti sub acelasi acoperis, santeti rude, rezolvati-va problemele acasa, daca mergeti la politie cum vedeti convietuirea pe viitor?
nu va suparati,dar din moment ce apelez la avocatii depe forum,vi se pare ca ma astept sa fie ceva frumos pe viitor?

vreau leptopul cat mai urgent ca sa nu imi intre pe email
Atunci mergeti la politie si depuneti plangere, nu e necesar sa precizati temeiul.

Alte discuții în legătură

De la un imprumut am ajuns la plangere penala- ce pot face in acest caz? ana1902 ana1902 am si eu o nelamurire....nustiu ce sa fac am avut o relatie cu un baiat 3 luni...dintre care 2 luni jumate am stat in casa cu el...intr-un apart cu ... (vezi toată discuția)
Patron necinstit. dmh dmh daca sunt student la arhitectura si m-am inteles cu un patron (spaniol) sa-i lucrez pentru un salar lunar = x, iar plata sa mi-o faca o data la 2 saptamini, ... (vezi toată discuția)
Prietena mea (minoră) mi-a spus că a fost abuzată sexual de unchiul ei. cam ce pedeapsă ar el primi dacă ea ar face plângere? StarXyS StarXyS Recent prietena mea mi.a spus ca a fost abuzata sexual de unchiul ei( masturbanduse la ea atingandui zona genitala si introducandui un deget) se ducea la el ... (vezi toată discuția)