avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Activitate marcelapopa

Activitate marcelapopa

Va multumesc.
Sunt optimista ...... deoarece vad ca treaba merge mai rau acum...... acolo.
Mai am o intrebare.
La plecare mi s-a restructurat postul. Daca firma reinfiinteaza postul pe care am fost angajata, este obligata sau nu sa-mi ofere mie prima data acel post?
Buna ziua,
Sunt somera de 2 luni. Daca primesc o oferta de la firma de la care am plecat si ma intorc, mai beneficiez de cuantumul de, parca 30% din valoarea somajului?
Buna ziua!
Am primit si eu concedierea conform art 65(1) din Codul Muncii, cu preaviz de 20 zile, pana pe 29.07.09.
Problema este ca, in 22.06.09 am primit o decizie de delegare pe o perioada de 29 zile delegare din Cluj in Bucuresti. Avand in vedere ca ulterior deciziei de delegare am primit concedierea, vreau sa-mi spuneti daca decizia de delegare se anuleaza sau nu.
Va multumesc.
Răspuns la discuția concediere cu preaviz
Buna ziua!
Am primit si eu concedierea conform art 65(1) din Codul Muncii, cu preaviz de 20 zile, pana pe 29.07.09.
Problema este ca, in 22.06.09 am primit o decizie de delegare pe o perioada de 29 zile delegare din Cluj in Bucuresti. Avand in vedere ca ulterior deciziei de delegare am primit concedierea, vreau sa-mi spuneti daca decizia de delegare se anuleaza sau nu.
Va multumesc.