avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Activitate frasana

Activitate frasana

In spatele garajului pe care il detin am ocupat 10 m patrati din spatiul verde pe care i am imprejmuit cu plasa si i am folosit pentru depozitarea diferitelor obiecte fara sa anunt la primarie .Deoarece vreau sa intru in legalitate cu acel spatiu va rog sa mi spuneti pe ce perioada retroactiva voi fi pusa la plata si daca voi plati penalitati .
Discuție restituire cas
Am iesit la pensie in septembrie 2011 ,si am primit primii bani in noiembrie 2011 . Vreau sa stiu in ce luna voi primi diferenta de cas ?
Pe titlul de proprietate al bunicului meu decedat , este trecuta mama mea decedata si fratele ei tot decedat . Va rog sa- mi transmiteti pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a deveni titulara terenului ce imi apartine .Mentionez ca tatal meu a decedat inaintea mamei .Terenul era al bunicului .
In septembrie 2011 am iesit la pensie anticipata fara penalizare. In octombrie 2011 intreprinderea a virat la casa de pensii suma aferenta valorii de 37199 ron reprezentand salarii compensatorii . In mai 2012 am iesit la pensie pentru limita de varsta si nu mi s -a luat in calcul decat suma aferenta valorii de 10101 ron .Va rog sa -mi spuneti daca calculul a fost corect si ce baza legala a avut .