Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cum pot intra in posesia unei mosteniri de la bunicu
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cum pot intra in posesia unei mosteniri de la bunicu

Pe titlul de proprietate al bunicului meu decedat , este trecuta mama mea decedata si fratele ei tot decedat . Va rog sa- mi transmiteti pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a deveni titulara terenului ce imi apartine .Mentionez ca tatal meu a decedat inaintea mamei .Terenul era al bunicului .
frasana, utilizator
simplu... deschideti mostenirea dupa mama si unchiul dvs, fratele mamei...daca fratele mamei nu a avut mostenitori atunci tot dvs il veti mosteni...daca acestia sunt trecuti mostenitori pe titlul de proprietate se subintelege ca ei vor culege mostenirea bunicului si urmasii acestora