avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 445 soluții astăzi
Forum Activitate rodica1983

Activitate rodica1983

Discuție Succesiune
Buna ziua!am o intrebare cum pot sa deschid o succesiune în caz că persoana cu titlu pe suprafață de pamant nu este de acord!suntem mai multi mostenitori si nu avem actele pt a deschide succesiunea!se poate scoate un al 2 titlu,sau care sunt pași?ce putem face?persoana la care se afla titlu a încasat bucatele de la asociatie pe tot pamantul incepand cu anul 1999!nu a fost de acord cu împărțirea pt ca nu mai încasa aceste bucate ci doar o parte cat ii revenea!
Răspuns la discuția coloana de scurgere
si dupa ce strang probe si in caz ca nu se rezolva nimic urmatorul pas care ar fi?la primarie si dupa in instanta sau care ar fi pasi urmatori?
buna seara am si eu o intrebare locuiesc la etajul 1 la bloc stradal cu magazin la parter.Din cauza coloanei de scurgere a refulat in apartament,este a 4 ora in 3 luni,am inteles ca trebuie schimbata teava din cauza ca este prea veche,asociatia ma duce cu vorba mereu,va rog care sunt pasi pe care trebuie sa-i urmez incaz de nerezolvare sa merg mai departe legal,ce pot sa fac?multumesc
buna ziua!am si eu o problema,am primit o executare de la biroul executor pentru o amenda de circulatie din 2012!pana sa primesc acasa!nu m-au instintat cu altceva!am chitantele toate doar ca despagubirea am achitat-o la trezorerie deoarece si la ei m-au gasit!am fost labiroul executorului am facut o cererede inchidere a dosarului dar nu m-i sa dat niciun nr de inregistrare,iar dupa o zi mi-atrimis email sa fac cerere si sa o trimit!ce pot sa fac si unde sa ma adresez pt recurs!au trecut deja 2 zile,iardurata este de 15 zile!va rog am nevoie de raspuns.multumesc
Buna seara!am si eu o intrebare sora mea este casatorita cu un afgan si inca nu le-a iesit viza!ar vrea sa vina pentru o perioada de 3-4 luni in tara!ce acte trebuiesc intocmite si unde sa se prezinte!va rog spuneti-mi si mie care sunt pasi de urmat!va multumesc