Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

Buna ziua!am o intrebare cum pot sa deschid o succesiune în caz că persoana cu titlu pe suprafață de pamant nu este de acord!suntem mai multi mostenitori si nu avem actele pt a deschide succesiunea!se poate scoate un al 2 titlu,sau care sunt pași?ce putem face?persoana la care se afla titlu a încasat bucatele de la asociatie pe tot pamantul incepand cu anul 1999!nu a fost de acord cu împărțirea pt ca nu mai încasa aceste bucate ci doar o parte cat ii revenea!
rodica1983, utilizator
Buna ziua,
Solicitati de la Primarie si de la Prefectura copie de pe titlu si solicitati dezbaterea succesiunii in instanta.
Eventual puteti formula solicitarea prin instanta.

Manuela Rășină, administrator