avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Activitate BALOSINRODICA

Activitate BALOSINRODICA

Buna ziua!
Pentru recalcularea pensiei alimentare se iau în calcul ultimele 6 luni dinaintea depunerii cererii sau ultimele 6 luni dinaintea perioadei de când instanța trimite adresa la locul de munca?
Va mulțumesc!
Buna ziua!
Pentru recalcularea pensiei alimentare se iau în calcul ultimele 6 luni dinaintea depunerii cererii sau ultimele 6 luni dinaintea perioadei de când instanța trimite adresa la locul de munca?
Va mulțumesc!
Buna ziua!
Pentru recalcularea pensiei alimentare se iau în calcul ultimele 6 luni dinaintea depunerii cererii sau ultimele 6 luni dinaintea perioadei de când instanța trimite adresa la locul de munca?
Va mulțumesc!
Bună ziua, în baza unei hotărâri judecătorești este stabilit un program de vizita pentru minorul care se afla la mine. Doresc sa va întreb dacă în cazul în care eu nu pot sa i dau o data fostului sot minorul, cum se procedează în cazul acesta?
Buna ziua,
va rog sa ma ajutati cu un raspuns.
Sunt divortata si am un minor pentru care e stabilit un program de vizita ca urmare a unei hotarari judecatoresti. Mentionez ca minorul este la mine.
Sotului meu i se intampla foarte des sa nu poata respecta programul respectiv din diferite motive invocate de el, si din acest motiv solicita sa recupereze perioadele respective ulterior, asa cum vrea el.
Doresc sa stiu daca am obligatia legala sa-i dau minorul pentru recuperarea perioadelor respective cand el nu a putut sa ia minorul, si daca da, care este actul normativ in care se specifica acest lucru.
Va multumesc!
Gradatia de merit in invatamant se acorda si pe perioada vacantelor?
Va multumesc!
Buna ziua! Daca doresc sa achizitionez un apartament prin credit ipotecar si in viitor ma casatoresc apoi divortez la partaj sotul va avea drept asupra imobilului respectiv?
Va multumesc!
Bună ziua, o hotărâre definitiva privind programul de vizita a unui minor, de când se pune în aplicare?
Bună ziua, am un proces pentru programul de vizita a unui minor. În prima faza am pierdu și am făcut apel la care fostul soț a depus întâmpinare. Care este termenul pentru a combate întâmpinarea depusa?
Buna ziua,
va rog sa ma ajutati, revin cu intrebarea referitoare la calculul pensiei alimentare a unui profesor care are si gradatie de merit, aceasta fiind pe o perioada de 5 ani. Ce sporuri se ia in calcul la stabilirea pensiei alimentare?
Va multumesc!