avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1102 soluții astăzi
Forum Activitate ioanbita

Activitate ioanbita

Buna ziua,

Exista vreo ,,portita legala" pentru cei care nu si-au facut reevaluarea si care nu au platit pe ultimii 3 ani impozitul? Adica poate fi recalculat impozitul in urma cu 3ani daca fac reevaluarea anul acesta?
Multumesc!
Este adevarat ! Insa eu am vandut masina nestiind procedurile legale. Cel care a cumparat-o s-a dus fuguta in localitatea lui cu actele masinii la fisc si si-a inregistrat-o acolo, ulterior a venit cu actele de vanzare cumparare emise de fisc si mi-a cerut certificat fiscal cum ca am radiat masina din pct de vedere fiscal. La primarie mi s-a spus ca nu poate sa-mi radieze masina, deoarece sotul meu datoreaza un impozit de 13 mil.
Multumesc frumos.
Buna ziua,

Mi-am vandut autoturimul si nu pot sa scot certificat fiscal deoarece sotul meu are datorii restante la impozit pe un teren. Doresc sa stiu daca legea ma obliga sa platesc impozitul restant al sotului si daca da care este legea, articolul, capitolul.
Multumesc frumos.
Răspuns la discuția intretinerea la bloc
Revin !


Rog moderatorul ,,elga50,, sa imi explice ce inseamna ,,prima parte,, sau ,,a treia parte,, ...s-ar putea sa mai trec prin situatii similare si daca se poate ,,jongla,, de ce nu ?
Cu care zi din luna incepe ,,prima parte,, respectiv cea de-a ,,treia parte,, ?

Multumesc

Răspuns la discuția intretinerea la bloc
Multumesc !
care este legea in care se explica cum se platesc utilitatile pentru jumatate de luna?
am stat cu chirie 2 saptamani 1 oct - 15 oct 2012 si sunt pusa la plata 1 luna intreaga.
va trebui sa platesc o alta luna intreaga pentru perioada 16oct - 31 oct la o alta adresa, deci stau cu chirie 1 luna si platesc 2 luni de intretinere !!!...e de-a rasu / plansu !

Multumesc frumos.