avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 633 soluții astăzi
Forum Activitate tstefan

Activitate tstefan

Răspuns la discuția Accident cu victime si martori
am fost la asigurari si cei de acolo mi-au zis ca au deschis deschis dosar celuilalt sofer ca a venit cu anexa 2 in care ma scoate pe mine vinovat,ia-m aratat ca si eu am anexa 2 data de acelasi politist in care il scoate pe el vinovat si am si comunicarea de la parchet de clasare a dosarului pentru ca legea nu prevede autoaccidentare(el a intrat in mine si tot el a fost victima)
Răspuns la discuția se poate contesta anexa 2?
cum este posibil ca politaiul sa imi dea mie anexa 2 unde reiese ca sunt nevinovat,iar dupa 10 zile sa dea alta anexa doi unde ma scoate vinovat
am avut un accident in martie aveam verde la semafor si un sofer a intrat pe rosu si ne-am tamponat am sunat la 112 a venit ambulanta politia si tv sau facut masuratori poze sau luat declarati ,dar datorita faptului ca nu am vrut sa merg la spital politia a zis sa o lasam pe tamponare si asa am facut dar a doua zi cand am mers la politie sa declaram tamponarea un politai ma certat si mia zis ca de ce declar tamponare cand a fost accident cu victime ,celalat sofer sa dus si si-a scos certificat medicolegal a doua zi. #-o ,si sa deschis dosar de cercetare penala ce trebuie sa fac?
Răspuns la discuția Reabilitare inainte de termen
1.nu am mai comis nimic si nici nu mai imi trebuie,mi-am intemeiat o familie si am un copil. 2.am un loc de munca stabil si care necesita o conduita foarte buna. 3 .cheltuielile de judecata nu stiu sigur daca le-am platit dar cred ca da altfel imi venea acasa o hartie de la impozit sa fisc cred. 4. sentinta penala a fost data intru-un oras iar decizia penala in resedinta de judet 5 unde trebuie sa merg pentru a incepe reabilitarea
Răspuns la discuția Reabilitare inainte de termen
pedeapsa inca figureaza doar ce am scos cazierul
Răspuns la discuția Reabilitare inainte de termen
am fost condamnat la 6 luni inchisoare cu suspendare conditionata cfm 81-82 cp pentru art 36/2 D.328/1966 291 cp si la 6 luni inchisoare cu suspendare conditionata cfm 81-82 cp pe termen de 2 ani si 6 luni pentru art 26 rap la 288/1 cp. Imi puteti spune care e sentinta si cand pot sa ma reabilitez sentinta penala a fost data pe 24.03 .2004 si decizia penala 24 .06 2004