avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1027 soluții astăzi
Forum Activitate SzincsanPaul

Activitate SzincsanPaul

Discuție Frauda fiscala
Daca firma la care lucreaza un prieten, face frauda fiscala (mare,in jur de 50000 de lei pe luna,in lunile bune ) , in cazul unui control ANAF , ea va raspunde penal pentru frauda? este un magazin cu imbracaminte . Nu vreau sa dau mai multe detalii decat celor de la ANAF,in cazul in care ea nu va avea probleme. Mentionez faptul ca este si semnatura ei prin hartiile de registru. Va multumesc ! ori cum in cel mai scurt timp voi sesiza ANAF-ul.
Răspuns la discuția Problema locului de parcare
Va multumesc frumos!voi incerca sa rezolv pe cale amiabina,insa daca se poate sa-mi spuneti ce trebuie sa fac pentru a obtine o autorizatie de concesiune pe acel loc de parcare!Multumesc mult
Buna ziua!As avea nevoie de putin ajutor in privinta locului de parcare din fata blocului meu.De multa vreme parchez in acelas loc de parcare iar de o saptamana,o doamna sa trezit sa parcheze in acel loc!ce masuri as putea lua in privinta asta?
Va multumesc!
Răspuns la discuția Probleme Mostenire
Va multumesc frumos,am sa fac tot ce pot impreuna cu familia pentru a face dreptate!
Buna,am o problema,la care nu credeam ca voi ajunge desi cand e vorba de impartit averi,mereu iese rau!
Stra-bunicul meu a avut o avere mare,casa,pamant,paduri,etc.!el a avut 3 copii,dintre care unul este bunicul meu,celalalt este o matusa de-a mea iar al-3-lea a murit fara a avea familie,copii,presupun ca e scos din calcule!
stra-bunicul meu nu a facut nici un testament,iar in cazul asta am auzit ca le revin in parti egale copiilor lui!matusa mea a fost jurista si acum e si avocata,nu stiu cum a reusit,dar a cam pus mana pe toata mostenirea,iar acum nici tatal meu care e fiul lui bunicu si nici sora lui (fica bunicului meu) nu stim ce sa mai facem!bunicul meu a murit acum 10 zile si din mostenire marusa ia lasat un apartament,dar care acum dupa 2 zile dupa ce a murit,la vandut! mam interesat si am aflat ca a facut ceva contract de intretinere,cum ca ea la ingrijit pe bunicu si ca ii lasa apartamentul ei!
astept pareri si daca m-ati putea ajuta cu niste sfaturi,ce am putea face!
VA MULTUMESC!!!