Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Frauda fiscala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Frauda fiscala

Daca firma la care lucreaza un prieten, face frauda fiscala (mare,in jur de 50000 de lei pe luna,in lunile bune ) , in cazul unui control ANAF , ea va raspunde penal pentru frauda? este un magazin cu imbracaminte . Nu vreau sa dau mai multe detalii decat celor de la ANAF,in cazul in care ea nu va avea probleme. Mentionez faptul ca este si semnatura ei prin hartiile de registru. Va multumesc ! ori cum in cel mai scurt timp voi sesiza ANAF-ul.
Se va face probabil un control și se va stabili dacă este cum ziceți.

Dacă se constata săvârșirea de infracțiuni se va sesiza organul de urmărire penala.