avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Activitate ghenadi

Activitate ghenadi

Răspuns la discuția Stabilire domiciliu minori in UK
Am inteles. Dar catre ce autoritate din UK? Exista vreo procedura prin care putem sa urgentam asta???
Buna ziua, sunt in proces de stabilire a domiciliului 2 minori in UK. Minorii sunt in Romania. Am solicitat ancheta sociala de la Consiliul de care apartin si serviciile lor sociale mi-au spua ca nu fac ancheta sociala cata vreme minorii nu locuiesc pe teritoriul UK. Cine este autoritatea din Uk care face aceasta ancheta sociala? Multumesc
Daca societatea este in reorganizare judiciara iar eu ca salariat ma aflu in situatia de plata a stimulentului de insertie, angajatorul ma poate disponibiliza/concedia prin desfiintarea postului??
Discuție suspendare cim
am avut CIM pentru 1 an pentru concediu crestere si ingrijire copil pe o functie. dupa intoarcerea din concediu si ingrijire copil la doua luni angajatorul mi-a schimbat functia si salariul de incadrare cu retrogradindu-ma astfel si cu un salariu mai mic. au desfiintat functia pe care o ocupam printr-o hotarire a Consiliului de administratie.
este legal asa cum a procedat angajatorul? Care sunt organele abilitate pentru rezolvarea problemei mele?
va multumesc