avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 732 soluții astăzi
Forum Activitate Fabiana

Activitate Fabiana

Daca semnatura bunicului a fost obtinuta intr-un mod mai putin orthodox, se paote ataca in instanta vanzarea-cumpararea , Numai pe baza unor elemente de fapt clare si numai cu sfatul unui avocat se va rezolva situatia.
Deocamdata, nu puteti ceda fostei sotii si nici ea dumneavoastra "parti" ale celor 2 imobile.
Aceasta "cedare ", impartire se va face cu prilejul partajului voluntar.
Solutia cea mai avantajoasa pentru moment ramane aceea cu procura....
Răspuns la discuția PARADOX
excelent.....
Dar am nevoie de certificat de mostenitor, sezinara de mine?;)
Răspuns la discuția PARADOX
poate sa-mi spuna cineva de ce imi da mie legea posesia de drept..?.sunt rezervatar, sezinar....
ce pot sa fac cu ea?
ca degeaba banuiesc ca nu mi-o da legea:D
Răspuns la discuția PARADOX
dar posesia de fapt?
adica daca as fi mostenitoarea de drept a tatalui meu, vreau nu vreau, mostenirea e a mea nu?
Ce pot sa fac cu posesia de drept?
Răspuns la discuția PARADOX
bine ca nu ma trimite nimeni la notariat.....:)):

Eu stiam ca exista mostenitori legali , testamentari dar de drept ( sau de fapt), nu.....:((
Răspuns la discuția PARADOX
cine sunt mostenitorii de drept?:O
Răspuns la discuția PARADOX
Draga Romy, daca eu sunt mostenitoarea de drept a tatalui meu?....De ce sa mai merg la notariat?...
Daca sunt mostenitoare de drept, ar trebui sa ma duc direct la Cartea Funciara...nu?;)
este legala o astfel de reprezentare?- persoana care a facut plangerea este reprezentata prin procura
reprezinta partea care a depus plangere.... ti-am solicitat parerea si printr-un mesa priviind o alta situatie.....multumesc