avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 868 soluții astăzi
Forum Activitate relivoinea

Activitate relivoinea

Discuție carnet de munca
am lucrat la un atelier de croitorie,am depus cartea de munca intr-un cat am mai lucrat aprox 11 ani la o alta unitate de croitorie.intru cat din 2011 sa introdus revisalu mentionez ca nu mai lucrez de la 1.01.2013,am solicitat patroanei cartea de munca si adeverinta cu perioada lucrata,imi raspunde ca nu imi mai gaseste cartea de munca.ce pot face cui ma pot adresa intru cat am lucrat si la alte unitati?punctul de lucru este in jud olt iar sediul firmei unde am lucrat este in brasov.
am o matusa casatorita ce nu are copii si doreste sa faca mie act pe casa si terenul agricol.mentionez ca,proprietar pe casa si teren este tatal matusii,care a decedat si nu are succesiunea facuta dupa parinti de deasemeni matusa este unicul copil...ce trebuie sa fac si cum sa procedez?
AM LUCRAT LA O SECTIE DE CROITORIE ACUM 5 ANI,PATROANA NU IMI ELIBEREAZA CARTEA DE MUNCA NICI ADEVERINTA CU PERIOADA LUCRATA INTRU-N CAT ZICE Ca NU IMI TREBUIE.IMI SPUNE CA TOTUL SE GASESTE PE REVISAL.DAR IN ACEL TIMP NU EREA REVISALU,TREBUIE SA IMI DEA CARTEA DE MUNCA SAU ADEVERINTA SAU NU?
Discuție act donatie
am o matusa,care doreste sa-mi doneze casa,ce acte trebuie sa intocmim si daca actul de donatie poate fi atacabil?