Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act de proprietate

am o matusa casatorita ce nu are copii si doreste sa faca mie act pe casa si terenul agricol.mentionez ca,proprietar pe casa si teren este tatal matusii,care a decedat si nu are succesiunea facuta dupa parinti de deasemeni matusa este unicul copil...ce trebuie sa fac si cum sa procedez?
Matusa trebuie sa dezbata succesiunea dupa parinti, sa faca ulterior documentatie cadastrala pentru casa si terenul respectiv apoi sa vi le vanda prin notariat