Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act donatie

am o matusa,care doreste sa-mi doneze casa,ce acte trebuie sa intocmim si daca actul de donatie poate fi atacabil?
In primul rand trebuie documentatia cadastrala si apoi actul de donatie intocmit la notar. Donatia poate fi atacata de mostenitorii matusii .