avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Activitate alexmartinescu

Activitate alexmartinescu

buna seara.societatii i a fost aprobat azi de catre judecator planul de reorganizare iar insolventa este declansata din 3 septembrie 2012.iar ei de la intrare in insolventa nu au mai achitat salariul..
buna ziua.va rog,imi poate spune cineva felul in care sa redactez o asemenea cerere?debitorul nu mi a achitat de 4 luni salariul de cand a intrat in insolventa si am inteles ca pot recurge la o asemenea metoda.va multumesc
Răspuns la discuția insolventa si datoriile curente
multumesc mult!
buna seara .cum poate actiona un salariat in cazul in care societatea nu plateste la zi salariile dupa intrarea in insolventa. datoriile din planul de reorganizare sunt prioritare ? au trecut 5 luni de cand a fost aprobata insolventa si nu am primit nici un salariu.azi se va aproba planul de reorganizare in instanta .si pana la 30 martie este vorba ca salariatiilor li sa vor achita in totalitate drepturile de la masa credala.cu salariile care se aduna ce se intampla?este normal ca o societate sa depuna plan de reorganizare dar sa acumuleze creante?ce se poate face?
Buna ziua. Ajutati ma va rog cu un sfat. Sunt sportiv iar clubul meu a intrat in insoventa din septembrie 2012.de atunci nu mi am mai primit nici un salariu.sunt inscris la masa credala ptr banii pana in septembrie .intrebarea mea este cum pot actiona in asa fel incat sa ii fortez cumva sa imi achite salariile curente,daca se poate, pentru ca celorlalti colegi le sunt platite integral salariile iar pe mine nu ma mai baga in seama profitand de faptul ca nu imi mai pot depune memoriu la federatie pentru recuperarea banilor restanti.ba mai mult azi am primit instiintare ca mi a fost reziliat contractul .am inteles ca as putea trimite notificari administratorului judiciar si as putea face o cerere de fortare a falimentului.. pe asta din urma unde ar trebui sa o fac? Sau ce se mai poate face in cazul asta?va rog din suflet sa ma ajutati.nu stiu ce sa ma mai fac.m am accidentat si nu stiu ce sa mai fac in situatia asta..:(