avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 992 soluții astăzi
Forum Activitate deea696969

Activitate deea696969

Nu , am asteptat o procura pentru ca fosta sotie e plecata din Romania. Extrasul de carte funciara nu se verifica de catre banca/notar, apartamentul e cumparat prin credit ipotecar.

Multumesc!
Buna seara


In cateva zile urmeaza sa semnam contractul pentru achizitionarea unui apartament , apartamentul este vandut de un domn ce e despartit de sotie. Ne spuneti va rog ce acte trebuie sa verificam ? Noi i-am dat habitatit o luna , dar semnam saptamana asta cu notarul si cu banca.
Am si niste amenzi rutiere , trebuie platite pentru a trece apartamentul pe numele meu?

Va multumim!
ea si el co-debitor
Buna ziua ,

Avem urmatoarea situatie , o ruda doreste sa-si cumpere o casa impreuna cu prietena sa [necasatoriti].

Familia fetei o ajuta cu 10 lei , si 10 lei imprumuta de la banca prin credit ipotecar.

Familia baiatului nu-l poate ajuta pe baiat cu nici un ban.

Ei daca nu sunt casatoriti si peste 3 ani se despart , fata risca sa piarda cei 10 lei dati de familie?

Va multumesc!
freeelis a scris:

acel act aditional nu poate sa-si produca efecte asa cum doreste angajatorul dvs.


Cum se poate ca nu am inteles procedura:)
Asteptam cu totii reactiile lui pentru acele persoane ce NU vor semna respectivul act aditional.

Multumesc
Imi cer scuze ca nu am fost mai explicit, gestionari sunt 5-6 oameni , DAR el doreste ca la fiecare gaura produsa din X motive [care NU tin de angajati] sa ne impute suma tuturor angajatilor. De ce sa platim 1000 de flori care se usuca ?! Multumesc
Buna seara ,

Vin cu o intrebare , mai degraba de o chestiune :

In cateva zile directorul ne va da sa semnan un act aditional , prin care le fiecare inventar anual sau cel turnant diferentele de stocuri sau/si marfa lipsa/deteriorata sa o platim noi , angajatii magazinului [aproximativ 70 oameni] .

In zona nu prea se gaseste de munca, si multi cred ca o sa semneze pana la prima "plata".


Este normal ce doreste sa faca acest director cu noi si ca noi sa platim marfa ce nu iese la inventar ??

Multumesc