avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate Margaf50

Activitate Margaf50

Discuție Analize anuale
Buna ziua Ma intereseaza daca am dreptul la analize anuale gratuite .Mentionez ca am medic de familie care zice ca numai din 3 in 3 ani am dreptul.Sufar de psoriazis de 30 de ani si sunt sub tratament .Daca am dreptul cum pot sa-i dovedesc acest lucru Multumesc
Am infiintat o firma (SRL) in anul 2006. Firma este inregistrata la registrul comertului (are J...) si CUI (RO...). De la infiintare pana in prezent firma nu a fost ”activata la fisc”, nu a desfasurat nicio activitate, nu are angajati si nici cont bancar. Pana in prezent nu s-a facut nicio raportare la fisc.
Acum as dori s-o ”activez”. As dori sa ma sfatuiti cum sa continui inregistrarea si raportarile la fisc.
Multumesc pentru sfaturi
Buna ziua Am avut un PFA din 2007-2010 (an in care am inchis pentru ca am avut numai pierderi)De la casa de asig.de sanatate am primit o instiintare ca am de plata pe perioada 2008-2010 o suma destul de mare de plata pentru ca in perioada 2008 ianuarie - 2009 septembrie nu am fost angajat.Desi am dus declaratia depusa la anaf 250 si 260 unde rezulta pierderile mi-au luat in calcul venitul mediu ca si baza de calcul rezultand o suma mare de datorii.Intrebarea mea este de ce asa tarziu ma anunta ca am restanta daca calculul lor este corect desi am avut pierdere in fiecare an ,iar penalitatile si dobanzile ce imi calculeaza este aprope egala cu suma datorata?