avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata contributii sanatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata contributii sanatate

Buna ziua Am avut un PFA din 2007-2010 (an in care am inchis pentru ca am avut numai pierderi)De la casa de asig.de sanatate am primit o instiintare ca am de plata pe perioada 2008-2010 o suma destul de mare de plata pentru ca in perioada 2008 ianuarie - 2009 septembrie nu am fost angajat.Desi am dus declaratia depusa la anaf 250 si 260 unde rezulta pierderile mi-au luat in calcul venitul mediu ca si baza de calcul rezultand o suma mare de datorii.Intrebarea mea este de ce asa tarziu ma anunta ca am restanta daca calculul lor este corect desi am avut pierdere in fiecare an ,iar penalitatile si dobanzile ce imi calculeaza este aprope egala cu suma datorata?

Alte discuții în legătură

Pot fi obligată la plata cas retroactiv pe anul 2010? ella 67 ella 67 Vă rog frumos să mă lămuriți cum se poate să -mi vină de plată pentru CAS pentru un PFA închis în iunie 2010? Despre această sumă nu am fost ... (vezi toată discuția)
Pfa venit 0 - asigurari de sanatate? antidote antidote Buna ziua. In 2008 am infiintat un PFA. Am avut o idee pe care pana la urma am abondonat-o. Activatatea a fost practic nula, venituri 0 pe intreaga ... (vezi toată discuția)
Penalitati cass radu1838 radu1838 Buna ziua. Sunt fost PFA si am primit recent o notificare de la CASS pentru achitarea obligatiilor restante 2005-2009. As dori sa stiu la cat se ridica ... (vezi toată discuția)