avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 931 soluții astăzi
Forum Activitate Maricel09

Activitate Maricel09

Răspuns la discuția Poprire salariu
multumesc frumos....asa o sa fac...o zi buna v=a doresc
cred ca nu m-am facut inteles.......firma mea este amenintata de executorul judecatoresc...cu toate ca acel angajat nu mai ...exista in firma...eu am instiintat executorul ca nu mai lucreaza in firma ....el continua sa imi trimita acte...in care spune ca vrea sa fac poprire pe salariul acelui angajat....e normal asa ceva....
Administrez o firma...unui angajat din firma iau venit acte de la executor sa...ii opresc o parte din salariu poprire...angajatul nu a fost de acord...si si-a dat demisia din firma...am instiintat executorul prin mandat postal cu confirmare de primire ca angajatul nu mai lucreaza in firma acum 3 luni...astazi primesc instiintare de la executor...ca el continua executarea...in pofida faptului ca angajatul respectiv nu mai lucreaza in firma....ce e de facut....
multumesc frumos o seara buna va doresc...
daca gasesc ceva in acte si dau banca in judecata...se suspenda licitatia sau nu....
ok multumesc frumos....ar mai fi o intrebare....din momentul adjudecarii cat timp as mai avea la dispozitie pana cand o sa fiu evacuat...
ma repet cu scuzele de rigoare...nu vreau sa fiu certat...vreau sa fiu invatat cate ceva...daca se poate daca nu ...asta e...mergem inainte....deci daca eram avocat nu mai apelam la dv...am apelat deoarece vreau sa fiu ajutat...daca se poate nimic altceva...stiu ca sant vinovat...dar vreau sa stiu daca exista...o chichita ...judecatoreasca de care sa ma agat sa profit si eu....invatati-ma daca puteti...
sa zicem pretul....apartamentul a fost evaluat la 80.000chf ...iar acum a fost scos la licitatie la 18.000chf.....
nu am zis ca nu am stiut....dar nu am primit nimic personal....nu am semnat pentru nimic....am gasit doar hartii lasate in posta...nu mi sa inmanat nimic persona sub semnatura ca am luat la cunostiinta....
deci am nevoie de o indrumare...daca puteti si doriti sa ma ajutati e bine daca nu ...asta e nu e nevoie sa ma ,,certati,,...pentru ca nu ma pricep...probabil daca eram asa priceput nu m-ai apelam la dumneavoastra....multumesc frumos...