avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1638 soluții astăzi
Forum Activitate valericadragan

Activitate valericadragan

Discuție cadastru
Buna ziua. am vrut sa fac cadastru pe apartament. am descoperit ca pe apartamentul meu facuse cadastru un vecin care locuieste la blocul vecin. cand i-a facut cadastrul lui in 2007,cadastristul a gresit nr, blocului care era 10 si a trecut nr,bloc 9 care era al eu si culmea ca are acelas etj si acelas ap. cu al adica etj 1. ap.6 ce este de facut am depus actele din decembrie si mi le-a respins pe acest motiv sunt disperata am facut depresie. cine ma ajuta pe mine acum sa fac cadastrul.Trebuie sa fac alt dosar si sa platesc alta taxa ca a gresit cineva,eu cu ce sunt vinovata ca trebuie sa fac aceasta documentatie care imi trebuie musai. Va multumesc.
Va rog sa imi spuneti daca cadastristul a gresit cadastrul unui vecin din blocul meu, de ce trebuie sa astept luni de zile pana cand reface cadastrul vecinului, si apoi ii da drumul la cadastrul meu. Va multumesc anticipat.
Discuție impozit pamant
Am vandut pamantul acum 5 ani si cine la cumparat nu a facut act de vanzare cumparere. Am de platit impozit la primarie f. mult ce trebuie sa fac in acest caz.
Am vrut sa fac cadastru la apartament si cand surpriza mi s-a respins dosarul pe motivul ca este o gresala , pe apartamentul meu era cadastrul facut de un al locatar din blocul vecin. (acela a gresit adresa) .dosarul meu fiind depus de 2 luni de zile am ajuns la disperare, ce sa fac cine ma ajuta, la cine sa merg.