avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1649 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Cadastru si intabulare - ce legatura are cadastrul ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Cadastru si intabulare - ce legatura are cadastrul vecinului cu al meu?

Va rog sa imi spuneti daca cadastristul a gresit cadastrul unui vecin din blocul meu, de ce trebuie sa astept luni de zile pana cand reface cadastrul vecinului, si apoi ii da drumul la cadastrul meu. Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Ciprian Maftei , Consilier juridic 08:44, 1 Martie 2013
Tine doar de vointa persoanei fizice autorizate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cadastru tecu63 tecu63 In luna noiembrie 2010 am contactat o persoana autorizata pentru a efectua cadastrul unui imobil ce imi apartine dar care este nelocuit.S au facut masuratorile ... (vezi toată discuția)
Probleme cadastru carmen-cleopatra carmen-cleopatra Buna ziua.Tatal meu doreste sa faca cadastrul si intabularea pe casa si terenul mostenite de la bunici.Este un sat de pe langa Campina, ... (vezi toată discuția)
Vreau sa cumpar un apatament a carui baie nu este trecuta in cf gianialex-nicoleta gianialex-nicoleta Buna ziua.Mi-am facut dosar pentru prima casa.Am gasit un apartament cu L112,iesit de sub interdictie,dar in CF apare 1 camera,bucatrie,antreu.In realitate ... (vezi toată discuția)