Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale impozit pamant
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

impozit pamant

Am vandut pamantul acum 5 ani si cine la cumparat nu a facut act de vanzare cumparere. Am de platit impozit la primarie f. mult ce trebuie sa fac in acest caz.
Actul de vanzare cumparare trebuia facut de dvs si persoana care a cumparat. Efectiv, de unde stiti ca ati vandut daca nu aveti niciun act, ati facut vanzarea doar verbal? Sunteti buna de plata. Daca ati avea un act, chitanta de mana, ati putea face dovada la impozite si taxe, iar cumparatorul ar putea fii trecut la rol cu terenul. Reveniti cu lamuriri, va rog.