avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1085 soluții astăzi
Forum Activitate rhema

Activitate rhema

Răspuns la discuția Test poligraf - erori
Mai am o singura intrebare...politistul dupa ce trimite dosarul la parchet...poate sa mi dea o pedeapsa chiar daca nu exista nici o dovada impotriva mea???Mentionez caci peste doua luni se implinesc 3 ani de la depunerea plangerii imotriva mea.
Răspuns la discuția Test poligraf - erori
Buna seara,am facut acest lucru...m am prezentat ieri dimineata la politia capitalei ptr efectuarea testului poligraf...politistul care m a insotit mi a spus ca nu sunt obligata sa dau acest test mai ales daca am probleme de sanatate.Domnul care se ocupa de acest test mi a vorbit foarte urat si foarte dur...ca si cum m ar fi acuzat ca eu am luat acele bunuri si sa le inapoiez cele trei lucruri...caci daca nu o sa fac inchisoare...insa eu am insistat si i ma spus ca nu sunt la mine si nici macar nu le am vazut...si atunci nervos m a intrebat ce tratamente medicamentoase fac...si i am scos retetele pe care le avem...si foarte nervos mi a spus ca nu o sa te supun testului din motive de sanatate.A facut copii dupa retete si dupa aceea am plecat.Este normal sa se comporte asa?Atata timp cat nu sunt dovezi impotriva mea?Poate acest om sa mi faca rau de ciuda?Sau atributia lui s a incheiat?Va rog frumos sa imi spuneti...ca sa stiu la ce sa ma astept.
Răspuns la discuția Test poligraf - erori
Doamna Simona va multumesc din suflet ptr sfat. Eu am tratament ptr tulburari anxioase...mai ales cand este vorba sa ma duc la medic fac atac de panica imediat...si inrtru intr o stare foarte dificila si incontrolabila.Eu cum pot sa le explic politistilor ca am atac de panica cand sunt supusa la emotii foarte puternice.Eu am doua retete de la medicul psihiatru in care imi spune diagnocticul si tratamentul.Poate politia sa nu ia in considerare tratamentul si sa ma oblige sa ma supun testului poligraf?Mie imi face rau numai gandul cand vad cablurile din jurul inimi...mi e frica sa nu fac un atac prea puternic sau sa fac infarct.Mi e foarte teama de acest lucru...va rog sa mi dati un sfat cum sa fac???
Răspuns la discuția Test poligraf - obligativitate
buna seara,va rog sa mi spuneti si mie daca politistul te poate obliga sa faci testul poligraf...mai ales daca in declaratie ti ai dat acordul???Partea naspa este caci eu nu am stiut ca afecteaza bolnavii cu tulburari anxioase asa cum am eu...se ia in considerare tratamentul medical pe sistem central nervos...mai ales ca am la mana si reteta pe in care specifica acest lucru???va rog sa ma ajutati si sa mi dati un raspuns.va multumesc
Răspuns la discuția Test poligraf - erori
buna seara,am si eu o intrebare cat se poate se serioasa...am fost chemata sa efectuez testul poligraf pe data de 11 marite 2013...problema mea este sa stiu daca ma poate afecta in tulburarile anxioase pe care le am?din pacate fac tretament inpotriva acestei boli...si vreau sa stiu daca ma poate afecta acest tratament ptr psihic sa efectuez testul poligraf?
Răspuns la discuția plangere penala impotriva mea
Buna,tratamentul pe care il iau este pe baza de psihic...eu in copilarie am suferit anumite traume...am fost abuzata de un nenorocit si problema mea este ca sunt o persoana foarte slaba,la emotii ma panichez imi pierd controlul nu mai stiu sa vb...problema este ca politistul m a obliga sa ma duc ptr ca a facut programare...si ca nu mai poate da inapoi...asa a zis el...si cand i am spus ca vreau sa vin cu un avocat...mi a spus ca nu am nevoie de avocat atata timp cat nu sunt urmarita penal sau invinuita.sincer nu stiu ce sa fac...cum sa procedeez...as merge sa vada ca nu sunt vinovata...insa imi este teama sa nu intru in stare de soc.
Va multumesc din suflet ptr sfaturi.Politistul mi a spus ca acest dosar nu a mers mai departe la parchet sau in alte locuri...a fost cercetat numai si numai in sectia de politie.Politistul poate sa ma oblige sa efectuez testul poligraf daca in declaratie am spus acest lucru???
Răspuns la discuția plangere penala impotriva mea
Va multumesc din suflet ptr raspuns.Politistul m a programat pe data de 11 martie la testul poligraf...in cazul asta ce trebuie sa fac?Sa l sun si sa i spun ca nu pot sa fac acest test poligraf...ptr ca am porbleme de sanatate...avand la mana o reteta medicala.Mi e frica sa nu se enerveze...si sa mi faca rau.
am fost in noiembrie 2012 sa dau o declaratie...si l am intrebat pe politist daca tot a venit cu acuzatii impotriva mea de ce nu a ascultat telefoanele sau sa verifice in ce calculato este introdus acest stik,care era de la orange...si politistul s a enervat pe mine si mi a raspuns intr un mod rastit politia nu asculta telefoane si nu fac investigatii de acest gen...ptr ca sunt nimicuri.Deci lui nu i a comvenit ca i am spus acest lucru.Vina pana la urma este a lui...ca nu a cercetat dosarul cand era in cald.Si m a sunat zilele acestea sa mi spuna sa dau acest test poligraf...ca sa se scape cat mai repede de acest dosar...plroblema este ca eu nu le am vazut pe aceste fete la confuntare....si acest lucru ma deranjaza si ma impiedica sa i plac acestui politist.

-----------------------------------------------------------------
Buna ziua,am fost chemata la politie in noiembrie 2012 acuzata in calitate de faptuitor...plangerea a fost depusa in anul 2010 iunie...si ptr prima data am fost chemata ptrintr o citatie la domicilui in calitate de faptuitor...a fost sa dau declaratie si acum in anul 2013 iar m au chemat ptr testul poligraf.Am fost acuzata ca in casa in care locuiam cu chirie le am luat fetelor cu care locuiam la timpul respectiv o camera foto,un stik de net,o bratara.Politia cand am fost sa dau acea declaratie mi a spus ca pe doua persoane dintre cele care au depus plangerea nu le mai gaseste...si ca inainte de testul poligraf va fi o confruntare intre mine si ele.Partea naspa este caci vad ca nu exista acea confruntare de care mi a spus...ci m a chemat sa dau direct testul poligraf...ce ar trebui sa fac primadata...sa solicit acea confruntare???