avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Activitate ancaiftimie

Activitate ancaiftimie

Răspuns la discuția contract comodat
pentru infiintare SRL-D imi trebuie un contract de comandat si nu stiu daca legea ma obliga sa merg la notar sau e deajuns sa il semneze tatal meu si cu mine
daca doresc sa fac un contract de comodat intre tatal meu si mine, este destul sa listez un model de contract de comodat si sa-l semnam amandoi sau trebuie neaparat facut de notar?
Răspuns la discuția sediu social
Va multumesc foarte mult
Discuție sediu social
cum procedezi cand doresti sa faci sediul social in apartamentul parintilor?
Răspuns la discuția pronuntarea sentintei
se poate da un exemplu de recurs? care sunt motivele care trebuie sa stea la baza recursului?
Răspuns la discuția pronuntarea sentintei
ancaiftimie a scris:

dupa o sentinta de 10 luni cu supendare data in anul 2006 si o alta sentinta de 3 ani si 1 luna cu executare pedeapsa cu inchisoare data in 2013 (dosarul fiind din 2012), se poate face apel sau recurs in obtinerea pedepsei cu suspendarea?ce este recomandat sa fac recurs sau apel?exista sansa sa se transforme o pedeapsa cu executie in pedeapsa cu supendare?
va multumesc


dc nu raspunde nimeni?nu mai am dreptul sa adresez o alta intrebare?
Răspuns la discuția pronuntarea sentintei
dupa o sentinta de 10 luni cu supendare data in anul 2006 si o alta sentinta de 3 ani si 1 luna cu executare pedeapsa cu inchisoare data in 2013 (dosarul fiind din 2012), se poate face apel sau recurs in obtinerea pedepsei cu suspendarea?ce este recomandat sa fac recurs sau apel?exista sansa sa se transforme o pedeapsa cu executie in pedeapsa cu supendare?
va multumesc
Răspuns la discuția pronuntarea sentintei
bissy_ralu a scris:

Impotriva hotararii se poate face apel sau recurs. La sfarsitul hotararii este prevazuta calea de atac si termenul in care poate fi exercitata.
Impotriva hotararii se poate declara apel sau recurs o singura data.
Nu este obligatoriu sa fiti reprezentat prin avocat ales.
Buna ziua

Dupa pronuntarea sentintei cu executare a pedepsei cu inchisoarea se poate face recurs fara avocat?cat dureaza recursul si de cate or se poate face?
va multumesc!