avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 227 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... sediu social
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

sediu social

cum procedezi cand doresti sa faci sediul social in apartamentul parintilor?
Cel mai recent răspuns: ancaiftimie , utilizator 12:51, 2 Martie 2013
inchei un contract de comodat cu parintii proprietari prin care acestia pun la dispozitie cu titlu gratuit imobilul si sunt de acord ca societatea care urmeaza a se infiinta sa aibe sediul social cu sau fara activitate in apartamentul lor.
Ultima modificare: Sâmbătă, 2 Martie 2013
Andrei Koszti, Avocat
Va multumesc foarte mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Schimbare adresa sediu social lucabuluca lucabuluca Acum un an de zile eu si prietenul meu am deschis o firma. In iunie 2008 eu am iesit din firma , prietenul meu ramanand asociat unic. La sfarsitul lunii august ... (vezi toată discuția)
Sediu social AnaisB AnaisB buna ziua, urmeaza sa imi deschid un srl (microintreprindere) si doresc sa pun sediul social la un imobil (casa) care este pe numele socrului meu. 1/ce ... (vezi toată discuția)
Contractul de comodat trebuie sa fie semnat de ambii proprietari nokita nokita Buna ziua, In primul rand va urez Craciun fericit si mult succes in tot ce intreprindeti! Sunt un nou utilizator al forumului dvs. pe care il gasesc foarte ... (vezi toată discuția)