Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... contract comodat
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

contract comodat

daca doresc sa fac un contract de comodat intre tatal meu si mine, este destul sa listez un model de contract de comodat si sa-l semnam amandoi sau trebuie neaparat facut de notar?
Depinde unde vi se solicita acest contract. In general, numai listat si semnat de catre ambele parti e suficient (adica sub semnatura privata). Cautati pe acest site model, pentru ca marea majoritate a acestora sunt bune.
pentru infiintare SRL-D imi trebuie un contract de comandat si nu stiu daca legea ma obliga sa merg la notar sau e deajuns sa il semneze tatal meu si cu mine
Vi se va solicita un act autentic, find vorba despre sediul social al unui SRL.