avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 538 soluții astăzi
Forum Activitate ady06_x

Activitate ady06_x

Cum sa ne impace statul,Dl Tudor?Ca am cheltuit bani cu precedentul proces sau k noua taxa este mai mare ca anterioara .... ?Si daca nu sunt portite sau scapari in ordonanta,de ce nu ne zic verde in fata organele reabilitate ca noi nu ne vom inmatricula masinile in vecii vecilor,nu k ne trimit de la Ana la Caiafa si nimeni nu stie nimic...
Astazi mai erau cu mine cel putin 6 baieti care erau in situatia mea,toti asteptam sa ne dea un raspuns cei de la finante,dar nimeni nu s-a deranjat deoarece cei responsabili cu calcularea timbrului sau primirea de dosare erau intr-o videoconferinta cu Bucurestiul cred,iar o doamna ne-a trimis politicos la biroul de la inmatricularii(politie la noi)de unde bineinteles k nu doreau sa ne primeasca dosarele...toti dadeam din umeri si ne mai puneam sperantele in avocati care sincer nici ei nu stiu in situatia de fata ce se intampla.
In Alba Iulia am fost cu decizia judecatoreasca la finante si ne trimite dintr-o parte in alta...adica cei de la finante ne trimit la politie(la inmatriculari) si invers cei de la politie ne trimit la finante,interesant este k nimeni nu stie deocamdata ce se intampla cu cei ce au castigat taxa veche in instanta.Halal tara...#-o
Va rog daca vreti semnati aceasta petitie nu dureaza mult di nu va costa nimic,si poate vom reusii sa schimbam ceva...Multumesc
[ link extern ]
Răspuns la discuția Timbru de mediu
Imi dau si eu cu parerea dar nu ai tinut legatura cu fostul proprietar sa ii adresezi o intrebare?Sau am mai vazut pe site-uri cum ca altii dovedesc cu chitanta de la anaf cum ca au platit o anumita taxa la masina,incearca si tu acolo si vezi daca a fost vreo taxa platita pt masina ta,,,
Da Dl Cosmin sunt exact in situatia care ai prezentat-o mai sus,plus k eu sunt proprietar pe masina in actele de anglia,cum ar veni eu o inmatriculez in Romania nu k o inmatriculeaza alt cumparator sau ceva...oricum sa le fie rusine caci si un prost isi da seama ca daca prima taxa nu a fost legala,nici aceasta nu este...ne facem de rusine cu tot ce se intampla in tara asta.Multumesc
Salut Ioan,si eu sunt in aceeasi situatie adica am castigat in instanta inmatricularea fara taxa dar inca nu am fost sa o inmatriculez si vad k de ce mi-a fost frica nu am scapat...eu am intrebat un avocat inainte de 15 martie si mi-a zis sa stau linistit k eu nu mai trebuie sa platesc timbru de mediu caci castigul precedent din instanta este ca si o achitare a taxei de poluare.Daca afli ceva nou te rog frumos sa mai postezi un raspuns sau ceva.....
Va referiti sa solicit inmatricularea chiar si dupa 15 martie...?Multumesc de raspunsuri
Ma scuzati daca nu stiu unde si cui sa adresez intrebarea...
Am si eu o nelamurire,daca o instanta judecatoreasca a decis ca pot inmatricula masina fara a plati taxa de poluare si nu am inmatriculat masina inca,eu mai trebuie sa platesc noua taxa adica acest timbru....?Multumesc